Oferta bezpłatnych zajęć dodatkowych

Uwaga! Pomoc dla powodzian!

Film o naszym przedszkolu

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszym przedszkolu:

>Film dostępny tutaj<

Informacja na rok szkolny 2024/2025

Informujemy, iż w roku szkolnym 2024/2025 rodzice nie kupują indywidualnych wyprawek.
Po rozmowach z Radą Rodziców i Rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola ustalono, iż będzie składka na początku września i zostaną zakupione wspólne artykuły papiernicze na każdą salę, m.in. kredki, farby, kleje, plasteliny
Przynosimy tylko: buty zmienne w podpisanym worku, 2 ręczniki papierowe, 1 ryza papieru ksero, chusteczki nawilżane, worek ze strojem gimnastycznym (6 latki).
Proponowane karty pracy dla dzieci do zakupienia przez rodziców:
3-latki: Super Smyki A, wyd. MAC
4-latki: Kolorowe karty A+, wyd.MAC
5-latki: Kolorowe karty B, wyd.MAC
6-latki: Nasza bajka B+,wyd.MAC
Listy dzieci na rok szkolny 2024/2025 są wywieszone w przedszkolu.

Standardy ochrony małoletnich

Rodzicu! Opiekunie!
Czy wiesz czym są Standardy Ochrony Małoletnich?
Standardy to zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w naszym przedszkolu.
W przedszkolu działa polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Polityka ochrony dzieci jasno i kompleksowo określa:
- Zasady bezpiecznej rekrutacji personelu.

• Sposób reagowania na przypadki podejrzenia, że małoletni doświadcza krzywdzenia.
  • Zasady bezpiecznych relacji personel-
  • Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów.

- Zasady ochrony wizerunku i danych osobowych dzieci.

Standardy ochrony małoletnich

Standard I
Polityka ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Standard II
Personel- monitorowanie edukacja i zaangażowanie pracowników w celu zapobiegania krzywdzenia dzieci.
Standard III
Procedury - funkcjonowanie procedur zgłaszania podejrzenia oraz podejmowania interwencji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dziecka.
Standard IV
Monitorowanie i weryfikacja zgodności prowadzonych działań ze standardami ochrony.
Procedury zawarte w polityce obejmują działania związane ze zgłaszaniem podejrzeń oraz podejmowania interwencji, które określają jakie działania trzeba podjąć w sytuacji krzywdzenia małoletniego lub zagrożenia jego bezpieczeństwa ze strony osób obcych, członków rodziny, personelu placówki oraz rówieśników.
Standardy Ochrony Małoletnich zawierają:
- Zasady ochrony danych osobowych małoletnich, które określają sposób przechowywania i udostępniania informacji o dziecku oraz zasady ochrony wizerunku dziecka, które określają sposób jego utrwalania i udostępniania.
- Zasady dostępu małoletnich do Internetu oraz ochrony dzieci przed szkodliwymi treściami w internecie i mediach.
- Zasady bezpiecznych relacji personel placówki – małoletni, określające jakie zachowania są niedozwolone, a dozwolone w kontakcie z dzieckiem.
Cała treść dokumentu jest dostępna na stronie internetowej przedszkola oraz w wersji papierowej u każdego wychowawcy.
Nasze przedszkole promuje wychowanie bez przemocy
Wychowanie bez przemocy to podejście do wychowania dzieci oparte na szacunku, zrozumieniu i empatii.
Wychowanie bez przemocy stawia na budowanie pozytywnych relacji między rodzicami a dziećmi, opartych na dialogu, wsparciu i zrozumieniu.
Jedną z kluczowych zasad wychowania bez przemocy jest unikanie stosowania fizycznej kary, upokarzania, zastraszania czy wykluczania.
Wychowanie bez przemocy dąży do stworzenia bezpiecznego i wspierającego środowiska, w którym dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze. Wyznaje przekonanie, że wychowanie oparte na miłości i zrozumieniu sprzyja budowaniu zdrowych więzi rodzinnych oraz pozytywnie wpływa na długoterminowy rozwój dziecka.
Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo dzieci w internecie.
Rodzicu!

Monitoruj aktywność swoich dzieci w sieci, by mieć świadomość, z jakich stron internetowych korzystają i z kim się kontaktują. Możesz również skorzystać z oprogramowania do kontroli rodzicielskiej, które pozwoli Ci kontrolować, jakie treści oglądają i z kim się kontaktują. Dbaj o swoje dziecko online jak na co dzień offline. Sprawdzaj - monitoruj aktywność swojego dziecka w sieci. Pamiętaj, że kontrola rodzicielska to troska o bezpieczeństwo dziecka. Razem budujemy bezpieczny cyfrowy świat dla naszych dzieci!
Ważne numery telefonów ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie "Niebieska linia"
 tel. 800 120 002 - bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę.
Policyjny telefon zaufania ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - tel. 800 120 226
Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci - tel. 800 100 100 - bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców.

Rodzicu! Opiekunie!
Jeżeli potrzebujesz porady dotyczącej wzmocnienia swoich kompetencji wychowawczych lub informacji na temat pracy z Twoim dzieckiem zachęcamy
Cię do rozmowy.