KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Fotowydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

W środę 25 listopada 2020 roku przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Mimo tego, że wokół nas jest coraz więcej nowoczesnych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nigdy nie przemija.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak Dnia 20 listopada 2020 r. w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach obchodziliśmy "Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka".

Dzień Niepodległości w naszym przedszkolu

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki z Gorzkowic włączyły się w obchody tego święta. Bajki są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Z życia przedszkola

„Moim nosem wącham kwiaty,zupę, kotka, liść sałaty.Wącham nosem tu i tam,wiele już zapachów znam.” Przedszkolaki z grupy „ Słoneczka” w miesiącu październiku poznawały m.in. zmysły. Omawialiśmy wzrok, słuch, dotyk, smak i węch.

Próbna ewakuacja

W trosce o bezpieczeństwo w dniu 07.10.2020 o godzinie 11:45 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacyjne przedszkolaków i pracowników przedszkola oraz dzieci i opiekunów Samorządowego Klubu Dziecięcego w Gorzkowicach mieszczącego się w budynku Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach.

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto - Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali drobne upominki oraz laurki od dziewczynek. Nie zabrakło również wesołych zabaw przy muzyce i z chustą animacyjną oraz innych niespodzianek. 

Dzień Przedszkolaka

20 września to wspaniały dzień dla każdego wychowanka przedszkola. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który został uchwalony przez Sejm we wrześniu 2013 r. Dzień ten ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować wychowanie przedszkolne.