Fotowydarzenia

XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka rozstrzygnięty!

W roku szkolnym 2020/2021 XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka p.t. „Chodź, opowiem Ci bajeczkę” odbył się w formie on-line.Nasze przedszkole reprezentowali:- Nikola Czerwiec- Maja Włodarczyk

Dzień Flagi

02.05.2021
Dzień Flagi

02.05.2021

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień.Czerwień to miłość, biel serce czyste,piękne są nasze barwy ojczyste”. Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii Państwa Polskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas".

Choć za oknami aura nie przypomina jeszcze tej prawdziwej wiosennej pogody, to w naszym przedszkolu zrobiło się już bardzo wiosennie. Wszyscy z utęsknieniem oczekujemy na przyjście wiosny. Zatęskniły też za nią dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach.

Powitanie Wiosny

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,do wody cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy”.Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Dzień Matematyki

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Przedszkole Samorządowe aktywnie włączyło się w obchody Dnia Matematyki.

"Dzień Kobiet" w naszym przedszkolu

„Jak ogród nie istnieje bez kwiatów, tak świat nie istnieje bez Kobiet”Dzień Kobiet obchodzony jest 8 Marca i to nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach, na całym świecie. To święto wszystkich kobiet - matek, córek, dziewczyn, żon i koleżanek.

Walentynki 2021'

„Kocham Cię bardzo i nie skrycie,kocham Cię mocno, na całe życie,kocham nie tylko w walentynki,bo jesteś częścią mojej rodzinki.” Walentynki to święto nie tylko zakochanych – to dzień radości, życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek...

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.