Archiwum 2020/2021

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicachh

„Chociaż słońce jasno świeci,Trochę smutne są dziś dzieci.Bo koniec roku, przedszkola mija czas,Teraz wakacje czekają nas”W dniu 25 czerwca 2021r. w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach odbyła się  uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków.

Dzień Dziecka w naszym przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Dziecka to najbardziej wesoły i piękny dzień dla wszystkich dzieci na całym świecie i taki też był i dla naszych przedszkolaków. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach odbyły się zgodnie z kalendarzem 1 czerwca.

Dzień Mamy i Taty

„Kocham Mamę! Kocham Tatę!Bo są dla mnie całym światemI kochają mnie nad życie…I powiedzieć mogę WamŻe rodziców super mam” Dzień Mamy i Taty – bez niego kalendarz uroczystości w przedszkolu byłby niepełny. To święto najbardziej wzruszające a jednocześnie pełne miłości.

Rozstrzygnięcie I etapu konkursu plastycznego „Chronię przyrodę”

Dnia 21 .05. 2021 r. w przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Chronię przyrodę” dzieci od 3-6 lat. Celem konkursu było: propagowanie wiedzy o tematyce ekologicznej, rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci oraz rozwijanie sprawności manualnych.

Realizacja projektu edukacyjnego "Dzieciaki Mleczaki"

Od lutego do maja 2021 w Przedszkolu Samorządowym realizowany był projekt edukacyjny "Dzieciaki Mleczaki”. Program ten powstał z Inicjatywy Polskiej Izby Mleka i skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka rozstrzygnięty!

W roku szkolnym 2020/2021 XXV Jubileuszowy Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka p.t. „Chodź, opowiem Ci bajeczkę” odbył się w formie on-line.Nasze przedszkole reprezentowali:- Nikola Czerwiec- Maja Włodarczyk

Dzień Flagi

02.05.2021
Dzień Flagi

02.05.2021

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień.Czerwień to miłość, biel serce czyste,piękne są nasze barwy ojczyste”. Początek maja to tradycyjnie okres uroczystości upamiętniających najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii Państwa Polskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas".

Choć za oknami aura nie przypomina jeszcze tej prawdziwej wiosennej pogody, to w naszym przedszkolu zrobiło się już bardzo wiosennie. Wszyscy z utęsknieniem oczekujemy na przyjście wiosny. Zatęskniły też za nią dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach.

Powitanie Wiosny

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno,do wody cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy”.Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Dzień Matematyki

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Przedszkole Samorządowe aktywnie włączyło się w obchody Dnia Matematyki.