Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu

W niedzielę, 26 września w Gorzkowicach odbył się festyn w ramach narodowego programu szczepień #szczepimy się z KGW. Organizatorami było Koło Gospodyń Wiejskich "Kobiety z Pasją " i Przedszkole Samorządowe w Gorzkowicach. Od samego rana była pogoda(ducha też). Słońce pięknie świeciło nad przedszkolem w Gorzkowicach, ale przede wszystkim była możliwość zaszczepienia się przeciw COVID 19 dla każdego chętnego kto przybył na Festyn.
 Jednak szczepienie to jeden z elementów imprezy, w tym dniu spotykaliśmy się z naszymi najmłodszymi mieszkańcami gminy i ich rodzinami, by świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który  ustanowiony został, aby celebrować udział przedszkoli w rozwoju dzieci.
Cieszymy się, że ten ważny dzień, mogliśmy świętować tak uroczyście, w obecności wójta gminy Gorzkowice pana Alojzego Włodarczyka, rodziców i całej lokalnej społeczności. Spędziliśmy miło czas przy pysznych potrawach i smakołykach w strefie gastronomicznej, stole degustacyjnym z tradycyjnym wiejskim poczęstunkiem. Gospodynie zorganizowały pyszne jedzenie. Swoich gości częstowały  smakołykami m.in. bigosem ,swojskim chlebem ze smalcem i ogórkiem, czerwonym barszczykiem z krokietami i pasztecikami oraz  drożdżowym  ciastem. Na wszystkie dzieci , nie tylko z przedszkola ,czekało wiele atrakcji: malowanie buziek, robienie dużych baniek mydlanych, dmuchańce - zamki, zjeżdżalnie , rodzinne zawody sportowe i animacje. Każde dziecko mogło zrobić sobie kolorowy  brokatowy  tatuaż czy też zwierzątko z balonów, wziąć udział w konkursach i zabawach .Dla wszystkich przygotowano : babeczki i ciasta, kawę, herbatę, watę cukrową, gofry z bitą śmietaną lub dżemem  i hot-dogi. Był też profesjonalny  pokaz ratownictwa medycznego, który zorganizowali  p. Marek i Marcin Kłys -  ratownicy medyczni i rodzice naszych wychowanków.
Jesteśmy przekonani ,że warto było wykorzystać ostatnie ciepłe dni tegorocznego lata i  na świeżym powietrzu aktywnie spędzić czas z dziećmi  i móc skorzystać z możliwości zaszczepienia się bez rejestracji.