Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

„Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła to polski dom, polska szkoła. Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno…”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojego kraju, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek do polskich symboli.
8 listopada 2019 roku w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowaniem do tego ważnego dnia był cykl zajęć w każdej grupie, których celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej. Przedszkolaki poznały symbole i barwy narodowe oraz historię dochodzenia Polski do wolności. Dzieci miały możliwość wysłuchania pieśni i wierszy patriotycznych oraz poznania tradycji ludowych. Kulminacją podjętych działań była akademia przygotowana przez dzieci z grup: Motylki , Pszczółki i ich wychowawców. Przedszkolaki ubrane galowo spotkały się, aby uroczyście obchodzić to wyjątkowe dla Polaków święto.  Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Przedszkole Samorządowe po raz kolejny wzięło udział w akcji  „Szkoła do hymnu” wspólnego śpiewania hymnu narodowego. O symbolicznej godz. 11: 11  zabrzmiał, „Mazurek Dąbrowskiego” płynący z dziecięcych gardeł i serc. 
Wiek przedszkolny to dokonały czas na zapoznanie dzieci z regionem, w którym żyją, kształtowanie postaw patriotycznych oraz współodpowiedzialności za dziedzictwo kulturowe. Uświadomienie dziecku, że jego naturalne środowisko, rodzina, ojczyzna są wielką wartością. Poczucie bezpieczeństwa, przynależności nie jest możliwe bez identyfikacji z najbliższym środowiskiem.
W wychowaniu patriotycznym dzieci istotne jest kształtowanie wartości takich jak ojczyzna, honor, miłość do kraju, zachowanie tożsamości narodowej.
Dzień Niepodległości był radosnym i pełnym wzruszeń wydarzeniem i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci „ Małych Polaków”.