Dzieci z Przedszkola Samorządowego na wycieczce do Piotrkowa Tryb. na musical pt. „Przygody Wilka i Zająca”.

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach bardzo chętnie biorą udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Tym razem skorzystali z zaproszenia na musical pt. „Przygody Wilka i Zająca”. Spektakl miał miejsce 25 października 2019 r. w Hali Widowiskowej „Relax” w Piotrkowie Tryb. Musical to specyficzna forma przedstawienia teatralnego, która łączy muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Celem wyjazdu było odkrywanie u uczniów nowych zainteresowań,  uwrażliwienie ich na cechy gatunkowe i pokazanie różnic między musicalem, a dotychczas oglądanymi przedstawieniami.
Bohaterowie spektaklu to Wilk i Zając. Jak wiadomo nie od dziś, toczą oni nieustanną walkę i nie widzą możliwości pogodzenia się ze sobą. W lesie pojawia się jednak „twórca gwiazd” – Mister Baj, który odkrywa u obu niebywały talent i angażuje ich do swojego muzycznego przedsięwzięcia. Topór wojenny zostaje zakopany, a nam nasuwa się na myśl znane powiedzenie, że „muzyka łagodzi obyczaje”. W fabułę wpleciony jest również wątek ekologiczny. Okazuje się bowiem, że las jest bardzo zaśmiecony i należy go posprzątać. Leśniczy zachęca do tego tańczącą po lesie Dziewczynkę, a ta z kolei – Wilka i Zająca. Elementy wychowawcze ukryte w spektaklu - poszukiwanie wartości takich jak: dobroć, serdeczność, miłość, chęć niesienia pomocy innym. Nie śmiejmy się, nie hałasujemy w lesie, dbajmy o czystość naszej ziemi. Nie należy być agresywnym, tylko tolerancyjnym wobec innych.
Przez cały czas trwania spektaklu aktorzy prowadzili świetną interakcję z widzami, którzy żywo reagowali na pytania kierowane do nich i byli mocno zaangażowani w przebieg wydarzeń. Niektórzy nawet wstawali ze swoich miejsc i tańczyli w takt śpiewanych piosenek. Całość musicalu dodatkowo ubarwiały profesjonalne efekty świetlne, które również wzbudzały niemałą sensację wśród dzieci. Na koniec organizatorzy „położyli wisienkę na torcie”, zorganizowali bowiem loterię i spośród wszystkich zgromadzonych wylosowali kilka osób, które otrzymały drobne upominki. Nie spodziewaliśmy się takiej adrenaliny, ale było nam miło, zwłaszcza tym, którzy zostali szczęśliwymi wybrańcami losu.
Wspaniała oprawa muzyczna, scenografia, gra aktorów oraz efekty świetlne zachwyciły młodych widzów. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.