„Kocham mocno babcię, dziadka – to nie żart moi mili. Dzisiaj im życzenia składam, by 100 latek jeszcze żyli”.

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.
 W Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
W dniach 21 i 22 stycznia 2019r. przedszkolaki przygotowały  wspaniałą imprezę. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się punktualnie. Usiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu.  Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami wygłaszając krótkie przemówienie. Składała, w imieniu swoim, pracowników i dzieci, życzenia przybyłym gościom. W pięknie udekorowanej sali dzieci przygotowały wspaniały program artystyczny. Przedszkolaki recytowały wiersze, radośnie śpiewali piosenki i tańczyły wesołą polkę. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Kończąc część artystyczną, wszystkie wnuczęta wspólnie zaśpiewały „Sto lat”. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Frekwencja, jak co roku dopisała. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami, kwiatki oraz buziaczki.
Na koniec uroczystości przedszkolaki zaprosiły swoich najbliższych do wspólnej zabawy przy muzyce. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej imprezy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia i wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie.  Babcie i Dziadkowie nie żałowali pochwał dla swoich wnuków, a panie wychowawczynie zgodnie orzekły, że Dziadkowie i Babcie są „najmilszymi” odbiorcami „sztuki” dziecięcej. Wzruszenie oraz uśmiech na twarzach wszystkich gościły podczas całej uroczystości. Zaproszeni goście opuszczali nasze przedszkole z wielkim zadowoleniem i serdecznymi podziękowaniami za wszystko.