Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie na głos dziecku służy pogłębianiu więzi między nim, a czytającym, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia i wypracowywania wartości moralnych, pomaga we wzbogacaniu języka i rozbudza w dziecku zaciekawienie otaczającym go światem. Głośne czytanie ma także wpływ na kształtowanie nawyku czytania i uważnego słuchania, wzbogaca słownictwo. Ma również działanie terapeutyczne i relaksujące.
W związku z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania i rokiem autorki bajek i wierszy dla dzieci – Marii Konopnickiej w naszym przedszkolu wszystkie dzieci miały okazję wysłuchać wierszy czytanych przez Panią Jesień, w której postać wcieliła się pani dyrektor naszej placówki.
Do akcji głośnego czytania włączyli się również Rodzice naszych przedszkolaków: z grupy „Słoneczka” mama Tosi, z grupy „Żabki” mama Izy, z grupy „Muchomorki” mama Marysi i z grupy „Pszczółki” mama Klaudii.
Wszystkie dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych utworów. Święto to na pewno warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy dorosły poświęci na głośne czytanie  dziecku choćby 30 min, będzie to duży sukces.