Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Prace przy projekcie „Eko-pracowni pod chmurką”

 W ramach konkursu pn: „Nasze Ekologiczne Pracownie”, nasze przedszkole otrzymało dotację z WFOŚiGW w Łodzi na dofinansowanie zadania: „Utworzenia punktu dydaktycznego przy Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach”. Beneficjentem projektu jest Gmina Gorzkowice. Koszt całkowity zadania wynosi 59 840zł.
Celem projektu jest utworzenie przestrzeni dedykowanej prowadzeniu zajęć z zakresu przyrody i ekologii, poszerzeniu wiedzy o roślinach, nabywaniu wiedzy na temat życia zwierząt oraz obserwowaniu przyrody. Zadania realizowane w ramach projektu wpłyną pozytywnie na kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych oraz opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt. Teren wokół przedszkola zostanie zagospodarowany tak, aby otoczenie stało się bardziej zielone, kolorowe i przyjazne dla dzieci i rodziców. Projekt  ”Eko-pracownia pod chmurką” będzie podzielony na kilka stref: ogród ziołowo-warzywny, zwierzęta, kwiaty, odpoczynek i strefa dydaktyczna.
W kolejnym etapie realizacji projektu zostały już zakupione i zamontowane: zbiornik na deszczówkę, który posłuży do nauki właściwego gospodarowania wodą, skrzynie na warzywa, planter i donice niezbędne do prowadzenia zajęć praktycznych związanych z uprawą roślin i  dbaniem o ich wzrost. W altanie znajdują się stoły i ławki, które będą wykorzystane do  prowadzenia zajęć przyrodniczych, wykonywania doświadczeń, eksperymentów i warsztatów pod chmurką.  
Zakupione zostały również: sadzonki roślin, kwiatów i ziół, krzewy i drzewka ozdobne, skrzynia do przechowywania narzędzi ogrodniczych, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, dzięki któremu, dzieci pod czujną opieką nauczycieli, nauczą się prac porządkowych i dbania o swój ogród. Wśród nich znajdują się: wózek ogrodowy transportowy, grabie, pazurki, łopatki, nożyce, sekatory, szpadle, konewki ogrodowe, taczki.
Realizacja projektu pozwoli dzieciom poznawać przyrodę, budować świadomość ekologiczną, kształtować aktywną postawę i kulturę ekologiczną. Projekt jest działaniem zespołowym, a jego założenia i zadania zostały tak zaplanowane, aby do jego realizacji włączyć dzieci, ich rodziny i lokalną społeczność oraz zachęcić do pracy na rzecz ochrony środowiska.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji projektu państwu Monice i Kamilowi Łuczakom, panom Dariuszowi Jankowskiemu, Pawłowi Rybakowi, Janowi Dawidowiczowi, Piotrowi Trzeciakowi oraz panu Krystianowi Jankowskiemu za wykonanie plantera, donic i warzywniaka.