Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Wiosna wokół nas".

Choć za oknami aura nie przypomina jeszcze tej prawdziwej wiosennej pogody, to w naszym przedszkolu zrobiło się już bardzo wiosennie. Wszyscy z utęsknieniem oczekujemy na przyjście wiosny.  Zatęskniły  też za nią dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach. Dlatego też zorganizowano konkurs plastyczny pt: ,, Wiosna wokół nas”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań przyrodą, jej bogactwem i pięknem w okresie wiosny.
Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką. Sztuka plastyczna daje dziecku ogromną radość. Tworząc prace plastyczne dziecko rozwija własną wyobraźnię i pomysłowość. Twórczość plastyczna pobudza u dziecka twórczą fantazję, uczy skupienia dając jednocześnie odprężenie i uspokojenie. Dlatego też udział w konkursach plastycznych jest świetną okazją do prezentacji zdolności artystycznych naszych wychowanków. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęło kilkanaście  prac, które wyróżniały się pomysłowością oraz bardzo ciekawymi technikami wykonania.  Jurorzy mieli trudne zadanie, gdyż wszystkie prace prezentowały wysoki poziom i duże zaangażowanie dzieci i rodziców. Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. W kategorii dzieci 3-4 letnich:
I miejsce- Maciej Włodarczyk ( grupa Krasnoludki)
II miejsce- Wiktoria Piwowarska ( grupa Pszczółki)
III miejsce- Wiktoria Janicka ( grupa Pszczółki)
Wyróżnienia otrzymali: Kacper Ciecióra, Blanka Rumik, Kacper Sadura, Filip Komisarczyk, Julia Ćwiek, Jagoda Nowak.
W kategorii dzieci 5-6 letnich:
I miejsce- Maja Włodarczyk ( grupa Słoneczka)
II miejsce- Oliwia Szmidt ( grupa Motylki)
III miejsce- Halina Łatacz ( grupa Słoneczka)
Wyróżnienia otrzymali: Marcel Nowak, Izabela Klekocińska, Julia Skrobiewska, Pola Jabłecka, Jan Barański , Mikołaj Górecki, Nikola Czerwiec, Hanna Zielińska, Joanna Kowalczyk, Amelia Migoda.
Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, nagrody książkowe i symboliczne upominki.
Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.