Informacja Administratora

zamknij

Sukces naszego wychowanka w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt ” Pisanki, pisanki jajka kolorowe”

W Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach dzieci mają możliwość rozwijania wszelkich swoich zdolności, dzięki czemu kształtują one swą osobowość i zwiększają szanse swojego powodzenia w szkole i w życiu.
Wychowanie plastyczne jest koniecznym i nieodzownym czynnikiem wszechstronnego rozwoju dziecka.Działalność ta, bowiem, podobnie jak zabawa, stanowi w wieku przedszkolnym potrzebę rozwojową i jedną z głównych form aktywności dziecka. Jej szczególne znaczenie polega na tym, że zespala procesy emocjonalne, poznawcze i motoryczne przebiegające na różnych szczeblach systemu nerwowego, a przez to przyczynia się do harmonijnego rozwoju osobowości dziecka. Ponadto działalność plastyczno -konstrukcyjna będąca powszechną potrzebą dzieci, stwarza szerokie pole dla ich własnej ekspresji i samorealizacji możliwości twórczych. Daje dziecku zadowolenie i radość, wzmacnia poczucie własnej wartości, niezbędne dla kształtowania się jego osobowości w działaniu i współżyciu z otoczeniem. Plastyka ma także duże znaczenie dla zdrowia psychicznego i rozwoju sprawności ruchowych dzieci zaspakajać ich potrzebę przeżycia, działania i manipulowania przedmiotami. W naszym przedszkolu stwarzamy warunki, które pozwalają ujawnić zdolności dzieci, stwarzamy klimat do powstawania samodzielnych, twórczych wypowiedzi, , dajemy im możliwości własnej aktywności. Każde bowiem dziecko, bez względu na swoje zdolności, kiedy tworzy, jest szczęśliwe i radosne. W naszym przedszkolu jest mnóstwo okazji do tego rodzaju aktywności m.in. udział w licznych konkursach wewnątrzprzedszkolnych i ogólnopolskich oraz rozwijanie swoich zdolności i zainteresowań na zajęciach kółka plastycznego. Miłą wiadomością i kolejnym sukcesem dla naszego przedszkola jest rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt ” Pisanki, pisanki jajka kolorowe” organizowanego przez Miejskie Przedszkole nr 91 z oddziałami integracyjnymi w Katowicach. Nasza wychowanka Natalia Matych zajęła I miejsce. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych, pogłębienie wiedzy na temat symboliki ozdób wielkanocnych oraz rozwijanie zainteresowań różnymi technikami plastycznymi. Każde przedszkole biorące udział w konkursie mogło dostarczyć maksymalnie dwie prace. Nasze przedszkole reprezentowały Natalia Kozak z grupy ”Pszczółki” i Natalia Matych z grupy „Motylki”. Jury konkursu przyznało 3 miejsca konkursowe, przy czym zwycięskie miejsce zajęła Natalia Matych. Laureatka otrzymała dyplom i nagrodę w postaci gier edukacyjnych i artykułów plastycznych. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa Natalii oraz dziękujemy dziewczynkom za udział w konkursie.