Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

9 listopada 2022roku w Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowaniem do tego ważnego dnia był cykl zajęć w każdej grupie, których celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej. Przedszkolaki poznały symbole i barwy narodowe oraz historię dochodzenia Polski do wolności. Dzieci miały możliwość wysłuchania pieśni i wierszy patriotycznych oraz poznania tradycji ludowych. Kulminacją podjętych działań była akademia upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez dzieci z grupy Muchomorki.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Magdalena Rutka, która powitała zebranych gości: panią Sekretarz Gminy Gorzkowice Iwonę Kadir, pana Dyrektora Administracji Placówek Oświatowych w Gorzkowicach Daniela Słowika, panią Dyrektor Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Gorzkowicach Małgorzatę Gadecką, panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach Magdalenę Treścińską - Niemczyk, panią Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach Małgorzatę Sadurę, panią Kierownik Samorządowego Klubu Dziecięcego w Gorzkowicach Agnieszkę Sobczyk, wszystkie zebrane dzieci, oraz personel przedszkola. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Podczas montażu słowno-muzycznego pt: ”Duma nas rozpiera, żeśmy Polakami”, dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały pieśni i tańczyły. Wszystkie dzieci tego dnia były ubrane na galowo, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Zobacz film