Uroczyste otwarcie nowego obiektu Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach

4 września 2023 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego obiektu Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach.

Uroczystość otworzyła Pani Magdalena Rutka - Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach, która w imieniu własnym oraz Pana Alojzego Włodarczyka Wójta Gminy Gorzkowice, powitała zebranych gości, po czym wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Pani Dyrektor stwierdziła, że zrealizowana inwestycja jest niezwykle ważna dla lokalnej społeczności.

Następnie głos zabrał Pan Wójt, który podkreślił, że jest ogromnie szczęśliwy, iż udało się doprowadzić do finalizacji tego zadania, które od samego początku było dla niego jednym z priorytetów inwestycyjnych.

Inwestycja rozbudowy przedszkola została sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych oraz środków z budżetu gminy, a jej koszt wyniósł ponad 5 mln zł.

Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznych przemówień wygłoszonych przez szanownych gości.

Pani Anna Milczanowska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odczytała list od Premiera Polski Pana Mateusza Morawieckiego.

Odczytany został również list od Ministra Rozwoju Wsi i Rolnictwa Pana Roberta Telusa oraz Wojewody Łódzkiego Pana Karola Młynarczyka.

Przemawiający byli pod dużym wrażeniem zrealizowanej inwestycji. Zgodnie podkreślili, że jest to miejsce, które będzie bardzo dobrze służyć dzieciom. Wiele ciepłych słów zostało od nich skierowanych także osobiście do Wójta Gminy Gorzkowice Pana Alojzego Włodarczyka. Podkreślono, że dzięki jego zaangażowaniu i ciężkiej pracy powstaje wiele ważnych inwestycji przyczyniających się do rozwoju Gminy Gorzkowice.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że przemawiający podarowali drobne upominki, które będą służyć dzieciom do zabawy i nauki.

Uroczystość uświetnił występ absolwentki Przedszkola Samorządowego - Jagody Nowak, która zaprezentowała utwór „Przedszkole drugi dom”.

Kolejnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne otwarcie przedszkola. Równocześnie zostały wystrzelone tuby z confetti, a przedszkolaki otworzyły pięknie zapakowane pudło, z którego wyleciały kolorowe balony frunąc ze wspaniałą wieścią po niebie.

Następnie obiekt został  poświęcony przez Księdza Proboszcza Ryszarda Bryłkę.

W uroczystym otwarciu Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach wzięło udział wielu znakomitych gości:

• przedstawiciel Ministra Rozwoju Wsi i Rolnictwa Pana Roberta Telusa
  • Pani Anna Milczanowska - Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
  • Pan Grzegorz Lorek - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Pani Joanna Sośniak - Asystent Wojewody Łódzkiego Pana Karola Młynarczyka
  • Pan Paweł Kowalczyk - Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego
  • Pan Marek Mazur - Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego
  • Pan Ireneusz Czerwiński - Sekretarz Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim w imieniu Pana Piotra Wojtysiaka Starosty Powiatu Piotrkowskiego
  • Pan Bernard Matyszewski - Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego wraz z Radnymi Powiatowymi
  • Pan Piotr Łączny - Wójt Gminy Łęki Szlacheckie
  • Pani Aneta Karbowiak - Przewodnicząca Rady Gminy Gorzkowice wraz z Radnymi Gminy Gorzkowice
  • Ks. Proboszcz Ryszard Bryłka
  • Pan Stanisław Kiełbik - Komendant Komisariatu Policji w Gorzkowicach
  • Pani Rita Ociepa - Skarbnik Gminy Gorzkowice
  • Pani Iwona Kadir - Sekretarz Gminy Gorzkowice wraz z Kierownikami i pracownikami Gminy Gorzkowice
  • Pani Joanna Ziemba - Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola wraz z Prezydium
  • Pan Zbigniew Nowak - Sołtys sołectwa Gorzkowice oraz sołtysi z terenu naszej gminy
  • Prezesi i przedstawiciele stowarzyszeń, klubów, związków, Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie strażacy działający na terenie gmin
  • Rodzice oraz dzieci
  • Licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Po oficjalnym otwarciu przedszkola  wszyscy goście w tym rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń i oglądanie zbiorów kronik przedszkolnych.