Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Prawidłowe odżywianie ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Najwięcej witamin mają owoce i warzywa spożywane w różnych postaciach, a my staramy się w różny sposób zachęcać dzieci do ich jedzenia.
 W Przedszkolu Samorządowym w Gorzkowicach we wszystkich grupach często odbywają się zajęcia  promujące zdrowy styl życia i prawidłowe nawyki żywieniowe. O bardzo ważnych dla zdrowia witaminkach znajdujących się w owocach  i warzywach dowiedziały się również  najmłodsze przedszkolaki z grupy „Krasnoludki”. Dzieci pomagały w przygotowaniu soczku owocowo – warzywnego z przyniesionych przez rodziców owoców i warzyw. Było przy tym mnóstwo zabawy, a maluszki z apetytem wypiły świeży soczek, prosiły nawet o dokładki!
Kolejnym kulinarnym zajęciem było kiszenie kapusty. Poszatkowaną wcześniej przez panie  kapustę maluszki  wrzucały do przygotowanego w tym celu słoika, dodawały przyprawy i każdą warstwę posypywały solą. Dzieci wytrwale pracowały pod czujnym okiem swoich pań. Należy wspomnieć, że dzieciaki nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoju tak, aż kapusta puściła sok. 
Następnie słój z kapustą został umieszony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. Za około 2 tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta pełna cennych dla zdrowia witamin.